6. KOLO -    28. 9. 2013
Staňkov - Nová Ves
2 : 4  (0 : 2)
Branky (Asistence): Kolafa z pen., Košumberský (----), Tetík (Kolafa), Košumberský (Kolafa)

Střídání:

V takto poskládané sestavě ze všeho co mělo nohy a ruce jsme naposledy jeli do Deštné v loňském roce a dostali jsme tam 10:1. Takže i teď panovala jistá obava, aby se historie opět neopakovala. Naštěstí i domácí měli se sestavou problémy a hrálo tam více starších ročníků než u nás, ale za to slušně narostlí "řízci". Do utkání jsme vstupovali s taktikou hlavně neinkasovat a pokud možno eliminovat domácího šutéra Fleišmana, a poté spoléhat na brejkové situace. V úvodu utkání se nám tato taktika vcelku dařila, až na pár nepříjemných rohů domácích jsme soupeře k ničemu nepustili. Naopak naše rychlé brejkové příležitosti často smrděli brankou. První branka se zrodila po faulu na Petra Kolafů ve vápně, když sám faulovaný uspěl jako exekutor bez problému. Domácí poté začali kupit ještě více chyb v rozehrávkách. Naše napadání opět přineslo ovoce, když po špatném odkopu stál brankář mimo bránu a k míči se jako první dostal Roman Košumberský a silou vůle všech našich hráčů míč doskákal k levé tyči branky asi ze 20 metrů. Po poločase byl pro nás příznivý stav 2:0. Atmosféra odpovídala výsledku v kabině během poločasu. Ve druhé půli domácí tlačili více než v první, až se z toho stala menší přestřelka. Nejdříve rozhodčí vrátil domácím penaltu, kterou proměnili. Hned chvíli poté se nám povedl další brejk, když před brankou osamoceného Míru Tetíků našel Petr Kolafů, který se svým specifickým způsobem ze záklonu trefil z první. Rázem jsme se už viděli jako vítězové. Ale nepozornost hned po rozehrání nás stála dvoubrankové vedení. Po pasu za obranu a přihrávkou podél vápna na osamoceného hráče domácí snížili. Naštestí se nám za pár minut už podařilo domácí zlomit čtvrtou brankou, když tentokrát po pasu Petra Kolafů v pohodě před brankářem zakončil Roman Košumberský. Tohle byla cenná výhra ze hřiště favorita na postup.