Hledáte něco a nemůžete to najít? Zkuste to níže.

16. KOLO -    7. 5. 2016
Horní Žďár - Nová Ves
2 : 4  (1 : 2)
Branky (Asistence): Trmal (Harazím), Bielek M. (----), Košumberský (----), Javorský (Tetík)

Střídání:
46´ Šmíd => Holzer
68´ Trmal => Javorský P.
87´ Tetík => Adensam Pavel

Do kabin šťastnější Spartakovci...
Do utkání vstoupili hosté ze Spartaku velmi aktivně a od úvodní minuty brejky Trmala a Tetíka byli pro domácí Žďár velmi nebezpeční. Ani jeden brejk však nebyl přetaven v úvodní branku. Domácí se na balón dostali jen ve středu hřiště, kde ale často chybovali a ztráceli i jednoduché míče. V 15 minutě po jedné této ztrátě domácího středopolaře Sysla vyslal Candra na zteč Trmala, který se v samostaném uniku nemýlil - 0:1 !!! V střelený gól Spartakovce ukolébal a do hry se dostali borci ze Žďáru. První dvě vetší šance zlikvidoval golman Štochl, bohužel na třetí pokus už nedosáhl. To se hrála 23 minuta. Domácí zatáhli balón po pravé straně a následný centr propadl přes dva obránce Spartaku. Číhající domácí Koudelka měl jednoduchou práci a srovnal skóre - 1:1 !!! Hra se trochu přibrzdila a jak domácí, tak hosté sváděli boje od vápna k vápnu. Na obouch stranách se kopalo několik standartních situací, ale pokaždé byli gólmani pozorní. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, když po kombinaci Harazím, Candra, Trmal, se první jmenovaný dostal z pravé strany do vápna a přízemním centrem hledal Tetíka. Centr si domácí málem srazili do vlastní brány. Následnou okopávanou uprostřed pokutového území vyřešil Michal Bielek bodlem - 1:2 !!!
Rozuzlení až v 86. minutě...
Druhá půle nepřinesla změnu herního stylu, hra byla ospalá a nemastná. Opět se bojovalo jen po vápna. Postupem času se hosté dostaváli více do hry a měli několik slibných standartek. V 65.minutě se k jedné postavil Roman Košumberský a technickou střelou za zeď překonal golamana Frída - 1:3 !!! Poté se do další slibné situace dostal po krásné pasu Košumberského Trmal, bohužel trefil jen tyč. A tak přišel pro Spartak trest. Domácí krásným přenesením hry vyslali pas na Pavla Sliackého a ten se proti Štochlovi nemýlil - 2:3 !!! To běžela 69. minuta a hosté ze Spartaku znervózněli a přenechali plně hru domacímu týmu. Bohužel, jejich snahu o vyrovnání překazil nesmyslnou rukou na půli hřiště Kaiml, dostal druhou žlutou a šel do sprch. Domácí v deseti více otevřeli hru, což se jim v 86. minutě stalo osudné. Tetík dostal od výborně hrajícího Košmberského krásný pas, kterým se dostal do samostatného úniku. Místo zakončení kolem brankáře zvolil nezištnou přihrávku pod sebe na střídajícího Petra Javorského a ten se do prázdné branky nemýlil - 2:4 !!! Tato branka domácí zlomila a zápas se v poklidu dohrál...

Ohlasy k zápasu:
TJ Spartak Nová Ves nad Lužnicí
Petr Kolafa - trenér Spartaku: Klukům jsem v kabině kladl na srdce, že nesmíme utkání podcenit a 3 body jsou nutností. Do utkání jsme vstoupili aktivně, bohužel vstřelený gól nás ukolébal. Přestali jsme být aktivní v pohybu, kluci se spíše ploužili a tak přišel trest. Druhý gól byl otázkou štěstěny, i když to co Míra Tetíků netrefil, z toho by mi asi vypadaly vlasy. Do druhé půle jsem se snažil kluky více nabudit a nabádal jsem je k přesnější kombinaci. Jsem rád, že jsme zápas nakonec dotáhli ke třem bodům, protože to nebyl vůbec jednoduchý zápas.. Chtěl bych vyzdvihnout výkon gólmana Štochla, výborně si dirigoval obranu a především skvěle zahrál Košumberský, byl u všeho podstatného...

Recenze k tomuto zápasu je uvedena také zde.