Branky (Asistence): Candra P. (Bielek M.), Tetík (Candra P.)

Holzer Candra P. "C" Bielek M.

Trmal Tetík

Střídání:
68´ Holzer => Šmíd
70´ Trmal => Javorský P.
82´ Košumberský => Dibďák

Nemastná, neslaná první půle
Brzké odpoledne, velmi hezké, ale dusné počasí a souboj druhého se čtvrtým slibovalo hezkou podívanou... Bohužel tomu tak nebylo. Hosté z Buku si dokopnou udělali už minulý týden a tak se k poslednímu utkání jen horko těžko sešli. Spartakovci se museli obejít bez červeňáčka Harazíma. Začátek zápasu byl ospalý, nikomu se v teplém počasí nechtělo moc běhat. Hrálo se většinou mezi vápny bez šancí. Ve 30 min. první vynucené střídání hostů - Evžen Filip- natažený sval. Brankaři neměli celou půli co dělat. První poločas tedy přinesl neslaný nemastný výkon obou družstev, velmi pomalé tempo a spoustu zkažených přihrávek a žádnou vyloženou a kloudnou akci...
Nejlepší hráč na place, Pavel Candra, rozhodl
Do druhé půle vyběhli domácí s pokyny dát merunu více na zem, zrychlit přihrávku a utavit starší matadory Buku. Hosté se snažili držet krok, ale postupem času a také díky úmornému dusnu, jim docházeli síly. Střední záložníci Košumberský a Candra začali ovládat střed hřiště a připravovat šance pro Trmala a Tetíka. Jenže domácí snajpři neměli cit v koncovce a tak Vondrákovu svatyni skoro neohrozili. V 51. minutě dojel Bielek beka hostů a odražený balon doslova procedil přes stopéra Buku Šenkýře Pavel Candra. Následně si poradil i s koncovkou mezi nohy brankáře Vondráka a Spartak se radoval - 1:0 !!! Domací gól povzbudil a opět se hnali do útoku, zejména Pavel Candra měl velkou chuť s výsledkem něco udělat. V 68. minutě se na středu hřiště ocitl Candra sám a místo přesné rozehrávky na Trmala do offsidu si to namířil rovnou na bránu. Hosté ho sice zdvojili, ale Pavlovi se i s trochou štěstí podařilo prostrčit balón na Tetíka. Míra Tetík angličanem a opěrnou nohou rozjásal domácí podruhé - 2:0 !!! Poté nuceně střídal i motor hostí Jasanský a domácí bez větších problémů hlídali výsledek. Spartakovci se snažili dál být aktivní a zejména Trmal brnkal obraně hostům na nervy. Nejvíce pak brankáři hostů - oba si vysloužili žlutou kartu za vzájemný kontakt. Největší možnost Buku připravil velice aktivní Leixner Tomšíkovi, ale jeho pěknou ránu vyrazil Musil na tyč. Velmi oslabení hosté neměli sílu na změnu stavu, snažili se zápas v klidu dohrát. Spartakovci už také pokukovali po praseti a tak se konečný výsledek neměnil... Spartak uhájil domácí neporazitelnost a Buk se musí spokojit s příčkou bronzovou...
Ohlasy k zápasu:
TJ Spartak Nová Ves nad Lužnicí
Petr Kolafa - trenér Spartaku:: Do zápasu jsme nevstoupili vůbec aktivně, byli jsme pomalí, ztráceli jsme balóny a neplnili jsme to, co jsme si řekli. O poločase jsem kluky nabádal, aby zrychlili hru krátkými pasy, zvýraznili pohyb a hlavně, aby byli trpělivý. Hosté byli oslabení o mladé hráče a bylo mi jasné, že je musíme postupem času utavit. Jsem rád, že se podařilo vstřelit první gól brzo po pauze, kluky to více nabudilo a šli si za vítězstvím. Těší mne, že i poslední domácí zápas jsme vyhráli a ročník 2015/16 jsme zakončili domácí neporazitelností a udrželi si konečné 4. pořadí v tabulce.

Recenze k tomuto zápasu je uvedena také zde.